Pielęgnacja

Wykonujemy prace związane z przesadzaniem drzew i krzewów. 

Przesadzanie drzew, to czynność w ogrodzie, którą wykonujemy nieczęsto. Niemniej są sytuacje, gdy musimy usunąć drzewa z miejsca planowanej budowy, jeżeli stanowią przeszkodę.

Jeśli nie chcemy się ich pozbywać na stałe, warto pomyśleć o przesadzeniu takiego drzewa w dogodniejsze miejsce, zwłaszcza, że zwykle są to piękne, monumentalne rośliny, które wspaniale zdobią nasze otoczenie.

Działanie takie trzeba jednak bardzo dobrze przemyśleć, bo wiąże się ono z niemałym szokiem, jaki przeżywa drzewo, w związku z tą ogromną zmianą.

Im starsze i większe drzewo, tym więcej ostrożności musimy zachować w całym procesie przesadzania. Trzeba również pamiętać, że pewne drzewa są szczególnie wrażliwe na przesadzanie. Należy do nich sosna pospolita. W przypadku tej rośliny, lepiej zrezygnować z przesadzania.

Gatunki, takie jak wierzba, świerk, czy jodła nieco łagodniej znoszą zmianę miejsca, jednak mimo to trzeba robić takie zabiegi wyjątkowo ostrożnie.

Liściaste drzewa przesadzamy, kiedy nie mają liści, ale nie w czasie mrozów. Najlepiej zrobić to jesienią lub wiosną.

Generalnie, ze względu na duży stopień komplikacji tego procesu przesadzenie zwłaszcza dużych drzew najlepiej powierzyć specjalnej firmie, która się tym zajmuje.

 

 

ico

GALERIA

Nasze realizacje